Anna Bieliz

Dyrektorka Programowa, Kuratorka

„Od zawsze” koordynuje jakieś projekty – lokalne, społeczne, o charakterze animacyjnym i edukacyjnym. Zaczynała w CRZ Krzywy Komin. Zaliczyła pracę „od do” przy projektach unijnych, by wrócić do kultury w Biurze Festiwalowym Impart ESK Wrocław 2016. Od 2018 roku kieruje tam (czyli już w Strefie Kultury Wrocław) ogólnomiejskim Programem Współorganizacji Projektów Mikrogranty. We Wrocławskiej Fundacji Filmowej, w której odpowiada za współprogramowanie MIASTOmovie, jest od 2014 roku. Zwolenniczka „Wrocławia osiedlowego”, otwarta na wszelką współpracę międzysektorową. Pół życia uciekała od domów jednorodzinnych i aktywności fizycznej, by teraz regularnie biegać m. in w poszukiwaniu kostek polskich do obfotografowania (i wrzucenia na IG @kostka.polska).

Julia Bartosz

Dyrektorka Organizacyjna

„Wrocławianka od zawsze, mieszkała na dwóch obśmiewanych przez resztę ekipy osiedlach – Gaju oraz Żernikach – i jest z tego dumna. Bardziej niż architekturą woli zachwycać się ludźmi. W MIASTOmovie zadebiutowała w 2014 jako wolontariuszka, kolejne edycje spędzała do rana w klubie festiwalowym, ale jakimś trafem skończyła jako koordynatorka projektu. Nie wie, co będzie robić za rok, bo lubi zmiany. Także wielkie plany zamienia w drobnostki, a mikroskopijne – na milowe kroki. Wiecznie próbuje coś godzić – naturę pracoholiczki z pragnieniem nieustających wakacji, zajawkę na film z miłością do muzyki, chęć ucieczki na wieś z potrzebą miejskiej wrzawy.

Kuba Żary

Rzecznik prasowy, Kurator, Członek Zespołu Programowego

Choć w życiu do wielkich planów podchodzi z postentuzjastyczną rezerwą, to marzy o takich rozwiązaniach w dziedzinie architektury i urbanistyki. Ostatnio (w ramach inicjatywy Sympozjum Wrocław 70/20) eksploruje też wielkie, ogromne, wręcz niemożliwe plany snute przez polskich artystów przełomu lat 60. i 70. Dni spędza w Barbarze, pracując w Strefie Kultury Wrocław, wieczorami pisze teksty; od dzieciństwa regularnie siada przed radiowym mikrofonem i równie regularnie słucha muzyki – od kilku lat głównie australijskiej i nowozelandzkiej, o której prowadzi audycję „Siódmy Kontynent” na antenie Radia LUZ. W MIASTOmovie bawi od samego początku. Zajmuje się komunikacją z mediami oraz sztuką.

Lech Moliński

Kurator, Członek Zespołu Programowego, Obieg kopii

Niecierpliwie wyczekuje na nadchodzący się moment, kiedy będzie mógł powiedzieć, że pół życia mieszka w mieście. Wychował się w lesie, dlatego jest wolny od marzeń o życiu z daleka od cywilizacji. We Wrocławiu uwielbia odkrywać nowe osiedla, tak samo dobrze czuje się na Ołbinie, Sępolnie czy na Gądowie Małym. Od tego roku prezesuje fundacji, czasem też programuje i koordynuje projekty. W MIASTOmovie jest od początku i próbuje wymyślać nowe rozwiązania oraz udoskonalać stare pomysły.  „Przesilenie” jako hasło bardzo go inspiruje, lubi zmiany w życiu, nowe inicjatywy. Wszystko, co wyzwala świeżą energię do działania.

Aleksandra Strączek

Członkini Zespołu Programowego

Absolwentka Międzyobszarowych Studiów Indywidualnych, z projektem MIASTOmovie związana od 2016 roku. Kiedyś pisała i mówiła o kulturze (Gazeta Młodych, Radio LUZ), potem współorganizowała festiwale (w tym kilka z Wrocławską Fundacją Filmową), ale temat projektowania i nowych technologii ciągle wracał i ostatecznie to właśnie nimi zajmuje się dzisiaj zawodowo. We Wrocławiu od 28 lat, z krótkimi przerwami na Szwecję i Holandię.

Weronika Sowińska

Tłumaczenia

Z wielkich planów preferuje wielkie ucieczki. Ciągle poszukuje nowych wrażeń i dlatego właśnie nie wyobraża sobie życia nie w mieście. Korzysta z niego tak intensywnie, że swego czasu wynajmowała pokój bez okna – przynajmniej dobrze się w nim odsypiało nocne eksploracje miejskiej tkanki. Rower traktuje tylko i wyłącznie jako środek transportu i dlatego traci średnio jeden w sezonie. Powoli czuje, że Wrocław staje się dla niej za mały, ale nie wymyśliła jeszcze gdzie ją poniesie, więc nie mówi tego głośno.

Aleksandra Hołowacz

Centrum Festiwalowe

Krótko we Wrocławiu, jeszcze krócej w MIASTOmovie. Chociaż uwielbia uciekać do natury, nie wyobraża sobie życia poza miastem. Sentymentem darzy grunwaldzkie sedesowce, bo to właśnie one dały początek jej fascynacji architekturą i urbanistyką. W trakcie częstych podróży wyszukuje najciekawsze budynki i przestrzenie oraz historie kryjące się za nimi. Wrocław nauczył ją przemieszczać się po mieście na rowerze. Teraz nie wie, jak żyła bez jednośladu.

Janek Chrzan

Social Media, Klub Festiwalowy, Strona Internetowa

związany z Mikrograntami, stowarzyszeniem regime, projektem Sympozjum 70/20 i Canti Spazializzati. Na wszelkie nowe misje czas znajdzie zawsze. Najbardziej lubi rozmawiać, szczególnie o radiu, w radiu i w ramach radia, bo to jego ulubione medium (pozdrawia Luz i Kapitał!). Często kręci się wokół nasypu, gdzie współprogramuje projekt klubowy Uczulenie. Jeśli jest sobotni wieczór znajdziecie go pewnie w środku, pod lewym głośnikiem. Bardzo nie lubi spóźniać się na tramwaj, ale tramwajowi spóźnienie wybaczy zawsze. Wciąż doszkala się z modernizmu i literatury faktu.

Jerzy Wypych

Fotograf

Fotograf, twórca wideo oraz projektant. Związany z Wrocławską Fundacją Filmową oraz TIFF Collective, z którymi ściśle współpracuje od 2016 roku. Docenia dobrze zaprojektowane miasto, a jeszcze bardziej cieszą go odpowiedzialnie zaprojektowane tereny zielone i podwórka. Pracuje nad projektami fotograficznymi dotykającymi zagadnień etnografii wizualnej i relacji przestrzennych. Wielkie plany chowa do kieszeni, zapomina i wsadza do pralki.